מעון

יעל זילברמן

יעל זילברמן

מנהלת מעון

מיועד לילדים בגיל חינוך 3-21 שנים.

המעון מיועד לפעוטות בגיל 6 חודשים עד 3 שנים עם צרכים שיקומיים ורפואיים הזקוקים לטיפול שיקומי וחינוכי. הפעוטות מופנים על ידי ועדת השמה של משרד הרווחה תוך התחשבות בבקשת ההורים. במעון משולבים פעוטות.

המעון באלי"ן מקבל פעוטות ברמות תפקוד שונות. תוכנית הטיפול מותאמת לצרכים האישיים של כל פעוט. לכל פעוט נקבעת תכנית שיקום אישית (תש"א) הבנויה על בסיס סדר היום בכיתה. היעדים האישיים של כל פעוט משולבים במהלך סדר היום. הטיפולים הם אישיים וקבוצתיים.

צוות המעון כולל גננות, סייעות ומטפלים ממקצועות הבריאות : פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאי תקשורת, אחיות, עובדים סוציאליים, תזונאית.


צוות רפואי במעון:

במעון משולבים גם ילדים בעלי צרכים רפואיים (ילדים מונשמים באמצעות מכונת הנשמה, ילדים בעלי צרכי הזנה מיוחדים וכו'). על צרכיהם הרפואיים מופקדות אחיות המעון והסייעות בהתאם להוראות משרד הבריאות. במקרה חירום ניתן מענה על ידי צוות רפואי של בית החולים.

צוות המעון מתמחה בטיפול במגוון אבחנות לדוגמא: שיתוק מוחין (CP) מסוגים שונים, ספינה ביפידה, ארטרוגריפוזיס, אוסטאוגנזיס אימפרפקטה (OI), מחלות ניווניות של שרירי ועצב, סיבוכי פגות, בעיות אכילה, הנשמה ומצבים רפואיים מורכבים.

בית חולים אלי"ן, מהמרכזים המובילים בעולם בשיקום ילדים, מציע לפעוטות במעון שיטות טיפול מתקדמות. בבית החולים מתקיים מרכז חדשנות השואף למציאת פתרונות ייחודיים לשיפור התפקוד של כל ילד וילד.

הטיפולים מתקיימים בשטח המעון וסביבתו, ונעשה שימוש בחדרי טיפול, חצר משחקים מותאמת, חדר טיפול במוסיקה, פינת חי ובריכה טיפולית.

ההורים הם שותפים מרכזיים בטיפול בילד. אנו שואפים לקיים שיח מתמיד בין ההורים לצוות החינוכי והטיפולי בכל הנוגע למטרות הטיפול וההתקדמות. על מנת לאפשר מעורבות הורים בטיפול ובקביעת יעדי הטיפול. אנו מקיימים מספר מסלולים ואפשרויות לשיתוף ההורים בטיפול. במהלך שהות הפעוט במעון מתקיים ביקור בית שמאפשר להתאים את מטרות הטיפול לסביבת הבית והמשפחה.

צוות המעון הוא רב תרבותי וההתנהלות היומיומית מאפשרת חוויה משותפת של תרבויות שונות במסגרת החינוכית. יש מקום מקבל ומכבד לכל ילד, הורה ואיש צוות - להתפלל לפי דתו, ולנהוג על-פי המסורת וההלכה המקובלת עליו.


לוח זמנים שנתי:

המעון פועל על פי  לוח-הזמנים הנקבע ע"י משרד הרווחה  בכל שנה ומקביל ללוחות הזמנים של מעונות יום.

שנת הלימודים מתחילה ב 1 בספטמבר ומסתיימת ב-09 באוגוסט.

שעות פעילות: בימי א' עד ה'- מ 7.30 עד 15.30,  בימי ו' מ 7.30 עד 12.30.                     

הסעות למעון: ההסעות והליווי למעון באחריות הרשות המקומית. פעוטות עם צרכים רפואיים זכאים להסעה מיוחדת וליווי של מלווה שעבר הכשרה לטיפול במצבים רפואיים ייחודים של הפעוט.    

             

צוות המעון לשירותכם:

סיגלית שאלתיאל- עובדת סוציאלית  sdayan@alyn.org 026494351

נועה אצילי- עובדת סוציאלית aobied@alyn.org 02-6494308 

אינגה פחימה - אחות אחראית  aspanglet@alyn.org  02-6494332

שרונה שושני- מזכירה  sshoshani@alyn.org 02-6494206

Preschool Day Care