ארתרוגריפוזיס

ארתרוגריפוזיס הוא שם כולל למגוון רחב מאוד של מצבים בהם יש קשיון קבוע של מפרקים, כלומר שיש הגבלה בטווח התנועה של מפרק. מספר המפרקים הקשיחים לא יגדל עם הזמן, אך החמרה בהגבלות התנועה במפרקים המעורבים בהחלט מתרחשת.

אוכלוסיית המטופלים עם ארתרוגריפוזיס היא אוכלוסייה ייחודית עם מורכבות רבה, המצריכה צוות מטפל מיומן, המכיר את האתגרים ואת הסיבוכים האפשריים בטיפול. צוות הטיפול בארתרוגריפוזיס באלי"ן מורכב מפיזיותרפיסטים בכירים, מרפאות בעיסוק בכירות, רופאי המחלקה האורתופדית, ואנו נעזרים באנשי צוות טיפול נוספים לפי הצורך (קלינאי תקשורת, רופאי הילדים ועוד).

הטיפול עצמו כולל גם טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, אך גם סדרות גבסים והתאמת סדים, כאשר הדגש המוביל אותנו הוא הגעה לתפקוד עצמאי ככל האפשר לכל ילד, לפי גילו ומצבו הרפואי. חלק משמעותי מהילדים יזדקקו לניתוחים אורתופדיים במהלך חייהם, על מנת לשפר את התפקוד והעצמאות שלהם.

חשוב להתחיל את הטיפול מוקדם ככל האפשר, ממש בשבועות הראשונים לחיים, על מנת לשמר כל טווח תנועה קיים. את ההדרכה לשמירה על טווחי התנועה והליווי הצמוד תקבלו אצלנו, אבל עיקר הטיפול מתבצע על ידכם, ההורים, מדי יום בבית.

אתם מעוניינים להכיר את מסגרת הטיפולים שלנו לארתרוגריפוזיס? ניתן להגיע להערכה ראשונית רב תחומית במסגרת המרפאה הרב צוותית הנוירומוסקולרית שלנו, או לייעוץ אורתופדי + פיזיותרפי בלבד. ניתן לקבוע בטלפון 02-6494-327.

 

מה להביא לבדיקה במרפאה?

  • מכתב עדכני מפיזיותרפיסט/ית המטפלים בילד/ה באופן קבוע
  • כל הסדים ומכשירי ההליכה שברשותכם
  • דיסקים עם צילומי רנטגן, אם בוצעו במהלך השנה האחרונה במסגרת רפואית אחרת

 

צוות השירות האורתופדי לשירותכם:

טלפון: 02-6494-327
פקס: 02-6494-800

הנכם מוזמנים לצרף את המטפלים הקבועים של ילדכם