הידרותרפיה

הבריכה הטיפולית בבית חולים אלי"ן היא מהבריכות הראשונות בארץ, והוקמה בשנת 1971.

מאז התפתחה באלי"ן מיומנות רבה בתחום ההידרותרפיה.

אוכלוסיית המטופלים מיועדת לילדים ונוער הזקוקים לשיקום אחרי תאונות, ניתוחים, טיפול התפתחותי ועוד. אנו מכניסים למים מטופלים עם מקבע חיצוני ואף ילדים מונשמים. מטרות הטיפול במים מתייחסות למטרות התפקודיות של הילדים מחוץ למים, ומשולבות גם בשיפור התפקודי בתוך המים תוך שאיפה להגעה לעצמאות.

הבריכה מעניקה טיפולים שיקומיים למאושפזים באשפוז מלא, אשפוז יום, לילדי מערכת החינוך של אלין ולמטופלים מקופות החולים.

באלין פותחו טפסי הערכה בהידרותרפיה:  WOTA1 ו- WOTA2 . הטפסים נמצאים בשימוש בכל העולם ותורגמו עד כה ל- 10 שפות.

הבריכה היא חלק מרכזי מאוד במערך הרב-טיפולי שקיים באלי"ן, כל ילד יקבל אצלנו את כמות הטיפולים במים שהוא צריך בלי פשרות. מטרתנו להשתמש בתכונות הייחודיות של המים, כדי להביא את הילדים לתפקוד גופני טוב יותר. אנחנו נעזרים בכוח ההתנגדות של המים, בכוח הציפה, אפשרות של הליכה בתוך המים גם עבור ילדים שלא יכולים ללכת על היבשה בזכות דירוג העומסים השונה על גוף בתוך מים ועוד.

גם הילדים המונשמים זוכים לטיפול מהנה במים. זה קצת שונה מטיפול בילדים לא מונשמים, כי כאן צריך לדאוג עבורם לצינור הנשמה ארוך יותר שיימצא מחוץ למים, לאחוז בהם בצורה מסוימת, וגם מרחב הפעילות שלהם מצומצם יחסית בגלל החיבור לצינור. ולמרות זאת, הילדים המונשמים חווים את מגע המים, את הזרימה, נהנים משחקים במים. לזמן מה יש להם תחושה של ילדים רגילים ש'גם אנחנו יכולים, כמו כולם'.