גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
תו מידות לאפקטיביות
מרחב חדשנות

מרחב חדשנות

חלון לעתיד: לראשונה בישראל מוקם מרכז חדשנות לטכנולוגיה מסייעת

להגשת בקשות ואתגרים לפל"א, שלחו מייל ל pele@alyn.org

בימים אלו אנו מקימים מרכז חדשנות טכנולוגי ראשון מסוגו שיתמקד בפיתוח מוצרים וטכנולוגיות לשיפור התפקוד ואיכות החיים של ילדים בעלי צרכים מיוחדים. המרכז יציע מודל יזמות ייחודי המשלב יזמים ואנשי פיתוח לצד קהל היעד (ילדי אלי"ן) ומרחב עבודה פיזי מהמתקדמים בעולם.

  • המרכז מוקם בהשקעה של כ-6 מיליון ₪ בסיוע של הביטוח הלאומי, הרשות לפיתוח ירושלים ותורמים נוספים

חדשנות הפרוייקט מתבטאת לא רק בתוצריו העתידיים פורצי הדרך אלא גם במודל היזמות החדשני הייחודי המפגיש באופן בלתי אמצעי בין יזמים ואנשי פיתוח לקהל היעד שלהם (ילדי אלי"ן... ואחרים) ואנשי מקצוע מובילים, ומעמיד לרשותם אזור עבודה פיזי הכולל מעבדה ביומכנית מהמתקדמות בעולם. 

 

במרכז החדשנות יופעלו שני ערוצי פעילות:

פל"א - זירת חדשנות בשיתוף עם קרנות הביטוח הלאומי, בה יפותחו פתרונות טכנולוגיים המותאמים באופן אישי לילדים עם צרכים מיוחדים.

ALYNnovation - מסלול חדשנות בשיתוף עם הרשות לפיתוח ירושלים והמשרד לירושלים ומורשת המיועד למייקרים, יזמים וסטארטאפיסטים של מוצרים ופיתוחים לילדים בתחום הטכנולוגיה המסייעת, המכוונים לקהל רחב ולשוק בינלאומי.

 

בית החולים  יהפוך את המעבדה הביומכנית המפורסמת, אשר פועלת כבר 25 שנה בבית החולים למען ילדים המאושפזים בו  -למערך הנותן שירות לקהל הרחב. במקביל, תפתח המעבדה את דלתותיה ליזמים בתחום הטכנולוגיה המסייעת, וצוות אלי"ן ילווה ויסייע בפיתוחים גם עבור ילדי העולם.

 

המרכז החדש, יתפרש על שטח של כ 500 מר' הפונה לנוף עוצר הנשימה של שכונת עין כרם ושל הרי ירושלים. 

  

כיצד יוכלו הילדים לקבל את הפתרונות לידיהם?  

כל ילד וכל משפחה יוכלו לפנות לפל"א - בהובלתה של הילה בורל, מרפאה בעיסוק ויזמית, לשם פיתוח פתרונות לילדים בהתאמה אישית. מתנדבים מומחים בתחומם יתרמו מזמנם לפיתוח פתרונות לקשיים ואתגרים שיציגו ילדים שיגיעו למרכז.

המתנדבים יבנו את הדגם הראשון בעזרה ובליווי מומחים טכנולוגיים ומקצועיים, יבדקו את המוצר על הילדים השוהים באלי"ן ויערכו ניסוי וטעיה עד לקבלת תוצאות משביעות רצון.

 את הפתרונות עם הפוטנציאל הרב ביותר לשנות חיים עבור קהל רחב של ילדים עם צרכים מיוחדים בכל העולם, יפתח מיזם ALYNnovation - בהובלתה של דנה הוכשטיין מאן. כ- 100,000 ילדים בישראל סובלים ממגבלות פיזיות קשות המקשות על תפקודם היומיומי. פיתוחים טכנולוגים מסייעים לילדים עם צרכים מיוחדים להתגבר על המגבלות שלהם ולקחת חלק פעיל ומשמעותי בחברה, אך ילדים רבים נותרים ללא מענה ופתרון כיוון שהפתרון והטכנולוגיה אינם נמצאים בהישג ידם. דרך ALYNnovation מעוניינים כעת בבית החולים אלי"ן להרחיב את הפעילות והפיתוחים הטכנולוגים לטובת ילדים ובעלי מוגבלויות בארץ ובעולם ולאפשר גם להם ליהנות מהפיתוחים והעזרים הייחודיים. מהם נהנים מטופלי בית החולים כבר עשרות שנה.

ליצירת קשר, אנא פנו אלינו: innovation@alyn.org

להגשת בקשות ואתגרים לפל"א לחץ כאן

ידיעות בתקשורת

 

בשיתוף פעולה