פרויקטים מיוחדים

פרויקטים מיוחדים

בית חולים אלי"ן מרכז לשיקום ילדים ונוער פועל במגוון רמות טיפול ומציע שירותים לקשת רחבה של מטופלים החל מבעיות קלות הדורשות יעוץ והכוונה ועד לבעיות שיקומיות מורכבות המגיעות לטיפול במסגרת מחלקות האשפוז.

בית חולים אלי"ן פועל במגוון שירותים לקהילה בהם:

  • מסלול – מרכז ספורט טיפולי לילדים
  • המרכז לשיפור מיומנויות
  • מרכז לנסיעה בטוחה לילדים עם צרכים מיוחדים לזכרה של טובי קורן
  • שלוחת בטרם אלי"ן
  • מרכז לשיקום אכילה

אנו פתוחים לשיתופי פעולה ונשמח לשמוע רעיונות והצעות נוספות.

ניתן לפנות בעניין לנעמי גפן סמנכ"ל מקצועות הבריאות ואחראית על קשרי חוץ:

 02-6494341   או ל: naomi@alyn.org

מרכז לשיפור מיומנויות

מרכז לשיפור מיומנויות

המרכז לשיפור מיומנויות הוקם מתוך צורך במתן מענה לילדים עם בעיות קלות בתחומים התפתחותיים, התנהגותיים ולימודיים. הפעילות מתקיימת בשעות אחר הצהרים והיא כוללת אבחון וטיפול פרטני ו/או קבוצתי ע"י צוות רב מקצועי מתחום הריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, הידרותרפיה, קלינאיות תקשורת ועוד.
מעבדת תנועה

מעבדת תנועה

מעבדת תנועה חדשנית הכוללת מרכיבי ביו-פידבק אשר עושה שימוש בטכנולוגית תלת ממד וכוללת תנועת גוף מלאה.

מעי"ן

מעי"ן הינו מרכז תצוגה והערכה ייחודי אשר הוקם באלי"ן על מנת לספק להורים ולבעלי המקצוע מידע ואינפורמציה מעודכנת בנושא ציוד שיקום. צוות מעי"ן מורכב ממרפאים בעיסוק ופיזיותרפיסטים אשר הוכשרו לכך.
הידרותרפיה בשיטת WOTA

הידרותרפיה בשיטת WOTA

WOTA הינו כלי הידרותרפי להערכת הסתגלות ותפקוד של מטופלים במים, וכולל שני טפסי הערכה: WOTA1 ו- WOTA2. ייחודו של ה- WOTA מתבטא בכך שמבוסס על גישת הליוויק, המקובלת ברחבי העולם בטיפולי הידרותרפיה.
שירות אבחון נוירופסיכולוגי

שירות אבחון נוירופסיכולוגי

בבית החולים אלי"ן קיים שירות אבחון נוירופסיכולוגי במסגרת מרפאת חוץ הפתוחה לקהל הרחב.

האבחונים מיועדים לילדים ומתבגרים, מספקים תמונה רחבה ומעמיקה של הפרופיל הקוגניטיבי, הרגשי והלימודי וכוללים המלצות טיפוליות ולימודיות.
המרכז להנגשת מחשבים

המרכז להנגשת מחשבים

המרכז להנגשת מחשבים לילדים עם צרכים מיוחדים עוסק בהתאמת חומרה ותוכנת מחשב לילדים ובני נוער. ההתאמה נעשית מתוך מטרה שיקומית על מנת לאפשר לכל ילד נגישות למחשב למרות מוגבלותו וכדי לשפר יכולות למידה, כתיבה, תקשורת משחק ופנאי.
מרכז הדרכה לנסיעה בטוחה

מרכז הדרכה לנסיעה בטוחה

המרכז לנסיעה בטוחה לילדים עם צרכים מיוחדים לזכרה של טובי קורן, הינו מרכז מידע וייעוץ להתאמת התקני ריסון לילדים עם צרכים מיוחדים. המרכז עוסק רבות גם בהדרכה
להתקנה נכונה של התקני הריסון ברכב.
מרכז שיקום אכילה אלי"ן

מרכז שיקום אכילה אלי"ן

המרכז לשיקום אכילה והאכלה מרכז את הטיפול בתינוקות ובילדים הסובלים מבעיות אכילה והאכלה ומרכז ומנהל את הטיפול בגמילה מהזנה חליפית באלי"ן (זונדה, גסטרו וכד'). המרכז מתאים לכל ילד את הטיפול הנדרש תוך הקפדה על זמינות, רגישות ומקצועיות. האבחון והטיפול הינם בגישה רב צוותית וכוללים את התחום הרפואי, ההתפתחותי, התפקודי, הרגשי והתזונתי. כחלק מהמרכז לשיקום אכילה, פועלת מרפאת אכילה והאכלה.

מסלול - מרכז ספורט טיפולי לילדים

מרכז ספורט טיפולי לילדים ונוער של אלין מיועד לילדים ונוער המבקשים לשפר את יכולותיהם המוטוריות והתפקודיות באמצעות ספורט טיפולי.
השאלת כיסאות ממונעים לילדים

השאלת כיסאות ממונעים לילדים

מטרת הפרויקט הינה להשאיל כיסאות גלגלים ממונעים לילדים מכל הארץ שזקוקים לתרגול עד קבלת אישור לרכישת כיסא ממונע ממשרד הבריאות.
שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה