מחלקת שיקום נשימתי

מחלקת שיקום נשימתי

מנהל המחלקה: דר' אליעזר בארי

דואר אלקטרוני: ebeeri@alyn.org

סגנית מנהל המחלקה: רחל לביא

דואר אלקטרוני: rlavi@alyn.org

טלפון: 02-6494251

מטרת המחלקה לשיקום נשימתי היא לאפשר לילדים התלויים בהנשמה מלאכותית להצטרף למשפחותיהם וחבריהם בבית ובבית הספר מוקדם ככל האפשר. 

 

אנו מאמינים כי המקום הטוב ביותר עבור ילדים עם בעיות נשימה מורכבות (הדורשות לעתים תכופות הנשמה מלאכותית) הוא בביתם, מטופלים על ידי הוריהם.  המעבר ממי שמוגדר חולה בסיכון גבוה ביחידת טיפול נמרץ בבית חולים,  לילד שהוא בן משפחה בבית ככל אחיו - אינו פשוט.

ההתמחות הייחודית של הרופאים והאחיות במחלקה לשיקום נשימתי בבית החולים אלי"ן מתמקדת במיצוי האפשרות של הילד להיגמל מהנשמה מלאכותית. במקביל, על הילד לקבל טיפולים במטרה להשלים ולהשיג את הפער ההתפתחותי שנוצר במהלך האשפוז, זאת בסיוע  טיפולים ממקצועות הבריאות.  כחלק מהתהליך השיקומי, על ההורים ליטול על עצמם בהדרגה את האחריות המלאה למענה לצרכים הרפואיים והחברתיים של הילד,.התהליך מתבצע בליווי והדרכת הצוות הסיעודי.

יש צורך להקים תשתית תמיכה אשר תסייע לילד בביתו ובמסגרת החינוכית – בסיוע העובדים הסוציאליים.

הצוות הרב-תחומי של המחלקה כולל רופאי ילדים, נוירולוג, אורתופדים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, עובדות סוציאליות, פסיכולוגים ואחיות שיקום. הצוות מוקדש כולו לסיוע לילדים ולהוריהם לנווט בין האתגרים הללו בהצלחה. 

המחלקה לשיקום נשימתי היא היחידה מסוגה בישראל, ומקבלת חולים מכל יחידות הטיפול הנמרץ בישראל (ובעולם), לרוב אחרי אשפוזים ממושכים ללא תוחלת שחרור הביתה. ברוב המקרים תוך שבועות או חודשים ספורים של טיפול באלי"ן, משוחררים הילדים לביתם בהצלחה, משולבים במשפחותיהם ובבתי הספר, כשהם משתמשים במכונות הנשמה ביתית ניידות, ומטופלים בבטחה על ידי משפחותיהם, כפי שהודרכו, ולאחר שעברו את תכנית השיקום הפרטנית שנתפרה עבורם באלי"ן.

את המחלקה לשיקום נשימתי מנהל דר' אליעזר בארי, רופא ילדים, שהתמחה ברפואת ילדים בהדסה ובבית חולים לילדים בבוסטון. לדר' בארי 17 שנות ניסיון בתחום שיקום נשימתי לילדים ונוער. 

 

שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה