מעון יום שיקומי

מעון יום שיקומי

מנהלת המעון: אתי זהר

מזכירה: שרונה שושני

מפקחת משרד הרווחה: שרון רגב                        

מעון יום שיקומי באלי"ן פועל על פי חוק מעונות יום שיקומיים ובפיקוח משרד הרווחה ומשרד הבריאות.

https://www.health.gov.il/LegislationLibrary/Shikum_01.pdf

המעון מיועד לפעוטות בגיל 6 חודשים עד 3 שנים עם מוגבלות הזקוקים לטיפול שיקומי וחינוכי. הפעוטות מופנים על ידי ועדת השמה של משרד הרווחה. במעון משולבים פעוטות עם צרכים שיקומיים ורפואיים.

שנות הילדות המוקדמת משמעותיות מאד להתפתחותו של הילד בכל תחומי הגדילה שלו : התפתחות התנועה, התפתחות רגשית, תקשורתית ושכלית.

המעון באלי"ן מקבל פעוטות ברמות תפקוד שונות. תוכנית הטיפול מותאמת לצרכים האישיים של כל פעוט. לכל פעוט נקבעת תכנית שיקום אישית (תש"א) הבנויה על בסיס סדר היום בכיתה. היעדים האישיים של כל פעוט משולבים במהלך סדר היום. הטיפולים הם אישיים וקבוצתיים.

במעון משולבים גם ילדים בעלי צרכים רפואיים (ילדים מונשמים באמצעות מכונת הנשמה, ילדים בעלי צרכי הזנה מיוחדים וכו'). על צרכיהם הרפואיים מופקדות אחיות המעון והסייעות בהתאם להוראות משרד הבריאות. במקרה חירום ניתן מענה על ידי צוות רפואי של בית החולים.

הפעוטות משובצים בכיתות ע"פ רמת תפקודם וע"פ צרכיהם הסיעודיים רפואיים. בכל כיתות המעון מופעלת תוכנית חינוכית ושיקומית, המאפשרת לילד להיחשף לתכני גן המתאימים לגילו ולרמת התפתחותו, תוך כדי יישום מטרות שיקומיות בהתאם להנחיות הצוות הפרא רפואי העובד איתו.

צוות המעון כולל גננות וסייעות. מטפלים ממקצועות הבריאות : פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאי תקשורת, אחיות, עובדים סוציאליים, תזונאית.

צוות המעון מתמחה בטיפול במגוון אבחנות לדוגמא: שיתוק מוחין(CP) מסוגים שונים, ספינה ביפידה, ארטרוגריפוזיס, אוסטאוגנזיס אימפרפקטה (OI), מחלות ניווניות של שרירי ועצב, סיבוכי פגות, בעיות אכילה, הנשמה ומצבים רפואיים מורכבים.

בית חולים אלי"ן, מהמרכזים המובילים בעולם בשיקום ילדים, מציע לפעוטות במעון שיטות טיפול מתקדמות. בבית החולים מתקיים מרכז חדשנות השואף למציאת פתרונות ייחודיים לשיפור התפקוד של כל ילד וילד. (קישור לפלא).

הטיפולים מתקיימים בשטח המעון וסביבתו, ונעשה שימוש בחדרי טיפול, חצר משחקים מותאמת, חדר טיפול במוסיקה, פינת חי ובריכה טיפולית.

ההורים הם שותפים מרכזיים בטיפול בילד. אנו שואפים לקיים שיח מתמיד בין ההורים לצוות החינוכי והטיפולי בכל הנוגע למטרות הטיפול וההתקדמות. על מנת לאפשר מעורבות הורים בטיפול ובקביעת יעדי הטיפול אנו מקיימים מספר מסלולים ואפשרויות לשיתוף ההורים בטיפול. במהלך שהות הפעוט במעון מתקיים ביקור בית שמאפשר להתאים את מטרות הטיפול לסביבת הבית והמשפחה.

מעון יום שיקומי אלי"ן מקבל אליו פעוטות מכל המגזרים. המעון פועל תוך רגישות ומודעות תרבותית למגוון התרבויות המאפיינות את אוכלוסיית ירושלים וסביבתה.

צוות המעון הוא רב תרבותי וההתנהלות היומיומית מאפשרת חוויה משותפת של תרבויות שונות במסגרת החינוכית. יש מקום מקבל ומכבד לכל ילד, הורה ואיש צוות - להתפלל לפי דתו, ולנהוג על-פי המסורת וההלכה המקובלת עליו.

 

המעון פועל על פי  לוח-הזמנים הנקבע ע"י משרד הרווחה  בכל שנה ומקביל ללוחות הזמנים של מעונות יום.

שנת הלימודים מתחילה ב 1 בספטמבר ומסתיימת ב-09 באוגוסט.

שעות פעילות: בימי א' עד ה'- מ 7.30 עד 15.30,  בימי ו' מ 7.30 עד 12.00.                         

 

צוות המעון:

טל כהן- מנהלת המחלקה.  tcohen@alyn.org 02-6494288

אתי זהר- מנהלת המעון ezohar@alyn.org  02-6494386

סיגלית שאלתיאל- עובדת סוציאלית  sdayan@alyn.org 026494351

אנס אעביד- עובד סוציאלי aobied@alyn.org 02-6494308  

אריאלה שפנגלט - אחות אחראית  aspanglet@alyn.org  02-6494332

שרונה שושני: מזכירה  sshoshani@alyn.org 02-6494206

נשמח לעמוד לשרותכם בכל עניין ושאלה,

 

צוות המעון באלי"ן.

 

 

שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה