שירות אורתופדי

שירות אורתופדי

ישנן מחלות ובעיות ילדות רבות הגורמות להשפעה על מערכת השריר והשלד, ואשר עשויות להצריך שיקום אורתופדי. באלי"ן קיים צוות מטפלים מיומן בטיפול בילדים ובבעיות שריר ושלד, אשר עובד בצמוד לרופאים האורתופדיים. הטיפולים השיקומיים מתבצעים בהתאם להנחיות רופאים מטפלים מהקהילה או רופאי המחלקה בבית החולים. הנחיות הטיפול משתנות יחד עם המצב התפקודי של הילד/ה, ובכל עת קיימת לצוות המטפלים גישה חופשית להתייעצות עם הצוות הרפואי.

תהליך השיקום מתאים לילדים עם בעיה אורתופדית חדשה, לילדים אחרי ניתוח, או לשיפור מצב תפקודי בילדים עם אבחנות כרוניות. תהליך זה מתבצע באלי"ן מתבצע באחת מ-3 מסגרות: מרפאות חוץ, אשפוז יום או אשפוז מלא. מסגרת הטיפולים שונה מילד לילד ומשתנה במשך תהליך השיקום, לפי מצב הילד/ה.

חלק משמעותי מתהליך השיקום האורתופדי הוא שיתוף הפעולה של הילד והתמיכה המשפחתית והחברתית בו. פעמים רבות הילדים והמשפחה נדרשים לבצע תרגול עצמי בין זמני הטיפולים, בין אם באשפוז מלא, ובין אם תרגול בבית. ההצלחה של הילד ושל תהליך השיקום כולו תלויה בשיתוף הפעולה של כולם!

הורים, אם אתם מעוניינים לבדוק אפשרות של שיקום אורתופדי לילדכם אנו ממליצים לתאם פגישת הערכה, בנוכחות רופא/ה אורתופד/ית ופיזיותרפיסט/ית, במהלכה נכיר את הילד/ה ונוכל לבחון האם יש מקום לתהליך שיקום ולבנות מסגרת מותאמת אישית עבור ילדכם.

ניתן לקבוע פגישה בטלפון 02-6494327

או לשלוח חומר ומסמכים לפקס: 02-6494-800

או במייל: רינתיה ניסן  rnissan@alyn.org  

הנכם מוזמנים לצרף את המטפלים הקבועים של ילדכם

 

צוות השירות האורתופדי לשירותכם:

ד"ר שרון אילון - מנהלת השירות

ד"ר שירלי מאיר

ד"ר מיכל פרנקל

גב' נורית טוויל- מזכירות השירות האורתופדי

טלפון: 02-6494-327

פקס: 02-64-94-800

שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה