גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
תו מידות לאפקטיביות
ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק

מנהלת הענף: אסנת ארבל, BOT, MsOT

סגנית מנהלת הענף: רינלי אורן, BOT, MsOT

טלפון לפניות: 02-6494277

דואר אלקטרוני: oarbel@alyn.org

צוות הריפוי בעיסוק מתמקד בשיפור עצמאות התפקוד של הילד במטרה לספק כלים ומיומנויות אשר יאפשרו לילד להתמודד עם דרישות החיים. מקצוע זה בא לספק התערבות המאפשרת לאדם לפתח או לשחזר מיומנויות חברתיות, מיומנויות משחק ועבודה ויכולות למידה התואמות את גילו. יעד עיקרי בטיפול בריפוי בעיסוק לילדים הוא להביא את הילד לתפקוד ועצמאות מרביים בהתאם ליכולותיו ולמוגבלויותיו.

בנוסף לטיפולים פרטניים וקבוצתיים, אחראי צוות הענף על  תחום הטכנולוגיה השיקומית והתאמת ציוד עזר כמו כסאות גלגלים, מושבי בטיחות ועזרים נוספים.

הטיפול בריפוי בעיסוק ניתן לילדים שמגיעים למחלקות השונות באלי"ן - שיקום, שיקום נשימתי, שח"ר, מרפאות חוץ, המרכז לשיפור מיומנויות. המטופלים הינם תינוקות , ילדים, נוער ובוגרים עד גיל 21. המטופלים הינם בעלי מחלה מולדת כמו ניוון שרירים או מחלה או פגיעה נרכשת כמו פגיעות ראש לאחר תאונות דרכים.

כל ילד אשר מגיע לאלי"ן עובר הערכה ואיבחון והמרפאה בעיסוק מתאימה לו תוכנית טיפול ייחודית לו. הטיפול מתייחס למרכיבים תחושתיים, מוטורים וגם מרכיבים קוגנטיבים והתנהגותיים. המרפאה בעיסוק תתייחס לניידות הילד, לצרכיו ולפיהם תתאים אביזרים מיוחדים שיסייעו לקידום תפקודו במגוון רחב של תפקודים- משחק, ציור וכתיבה, אכילה, הלבשה ועוד. כמו כן ישנה התאמה של תוכנה וחומרה לצורך תפעול מחשב כאמצעי למשחק, כתיבה ותקשורת.

ייחודיות 

  •  מתן הדרכה וייעוץ מקצועי להורים מעי"ן - מרכז עזרים לילדים ונוער
  • צוות מקצועי בתחום נסיעה בטוחה אשר מדריך הורים ומוסדות לחינוך מיוחד בנושא של נסיעה בטוחה לילדים עם צרכים מיוחדים.
  • מתן המלצות לרכישה והתאמת ציוד עזר ומחשבים מותאם למטופל.
  • המלצות לשינוי דיור על פי תוכניות בינוי.