מקצועות הבריאות

מקצועות הבריאות

הצוות המקצועי בבית החולים כולל אנשי צוות ממגוון מקצועות רפואיים ומקצועות הבריאות.  אנשי הצוות מחולקים לענפים מקצועיים שבראש כל ענף עומד ראש ענף האחראי לפן המקצועי ולהדרכת אנשי הצוות.

הענפים המקצועיים: רפואה, סיעוד, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורתפסיכולוגיה ועבודה סוציאלית.

פיזיותרפיה

פיזיותרפיה

בצוות הפיזיותרפיסטים אנשי מקצוע מנוסים המתמקדים בשיפור התפקוד המוטורי והנשימתי, הכולל בין השאר ניידות, ליקויי יציבה וסבולת. הטיפולים מבוצעים ביבשה בשילוב שימוש בציוד מתקדם ובבריכה הטיפולית (הידרותרפיה).
ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק

צוות הריפוי בעיסוק מתמקד בשיפור עצמאות התפקוד של הילד במטרה לספק כלים ומיומנויות חברתיות , מיומנויות משחק ועבודה אשר יאפשרו לילד להתמודד עם דרישות החיים.
סיעוד

סיעוד

צוות האחיות והאחים מלווה את הילד/ה לאורך כל היממה, כל ימות השבוע, בכל תחומי הטיפול, מתוך ראייה כוללת של הצרכים הרפואיים, הפיזיים, הנפשיים והיומיומיים שלו/ה ושל המשפחה.
פסיכולוגיה

פסיכולוגיה

השירות הפסיכולוגי שם לעצמו למטרה לחזק את חווית המסוגלות העצמית של המשתקם ולסייע לו בפיתוח מיומנויות חברתיות ורגשיות.
עבודה סוציאלית

עבודה סוציאלית

העובדים הסוציאליים מתמקדים במשפחה ובסביבה ורואים את הילד כחלק מהיחידה המשפחתית והקהילה אליה משתייך. לפיכך ליווי הילד והמשפחה נעשה על ידי העו"ס באופן רציף החל מהיכרות ראשונית טרום הקבלה, ליווי בקליטה, במהלך השיקום ועד תכנון וביצוע החזרה לקהילה.
רפואה

רפואה

צוות רופאים של בית החולים אלי"ן כולל מומחים מהתחומים השונים הקשורים בלקויות הילדים: מומחים ברפואת ילדים, אורטופדיית ילדים, נוירופדיאטריה, אורולוגיית ילדים, וכן ייעוץ של מומחי שיקום, מחלות זיהומיות, מחלות ריאה, נוירוכירורגיה, פסיכיאטריה ועוד.
קלינאות תקשורת

קלינאות תקשורת

מטרת ענף הינה לעזור לילד להשתמש בשפה, דיבור או כל דרך תקשורתית אחרת בהתאם לגילו, יכולותיו וצרכיו. צוות קלינאיות התקשורת עוסק במגוון טיפולים מותאמים אישית לצרכיו ויכולותיו של הילד בתחומי שפה ודיבור, קול, אכילה ובליעה.
מרכז תקשורת תומכת וחליפית מרכז השאלת מכשירי תקשורת באלי"ן תקשורת עם מסכות
שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה