מרפאת שיקום אכילה בילדים

מרפאת שיקום אכילה בילדים

 

מנהלת מרפאה: דר' מורית בארי, רופאת ילדים, מנכ"ל בית חולים אלי"ן

טלפון לזימון תורים: 02-6494321

דואר אלקטרוני: judy@alyn.org

צוות המרפאה: רופאת ילדים בכירה, קלינאי/ת תקשורת, פסיכולוגית התפתחותית, מרפא/ה בעיסוק, דיאטנית, פיזיוטרפיסט/ית.

 

המרפאה לשיקום הפרעות אכילה בילדים

 

הפרעות אכילה אצל תינוקות יכולות להיווצר כתוצאה מבעיה רפואית, בעיה התפתחותית או קושי רגשי. הרגלי האכילה הבעייתיים יכולים להשפיע על כל מי שבא באינטראקציה עם התינוק או הילד, ומשפיעים בפרט על הוריו. ההורים בדרך כלל יחוו תסכול מסוים ולעתים תחושת אין אונים, שיוצרת מעגל שקשה לשבור: ההורה טרוד לקראת שעת ההאכלה, הילד או התינוק חשים בתסכולו ומתקשים להסתגל לאכילה סדירה.

במרפאת האכילה של בית חולים אלי"ן לומדים הילדים וההורים כיצד לשבור את מעגל הקסמים ולשפר את איכות חייהם על ידי אכילה סדירה ונכונה. במרפאת האכילה פועל צוות רב-מקצועי המאבחן ומטפל בילדים ובני משפחותיהם, אשר סובלים מהפרעות אכילה בגיל הרך. המטופלים מגיעים מכל קשת האוכלוסייה וממגזרים שונים.

באלו הפרעות אכילה מטפלים במרפאה? 

  • הפרעות אכילה הקשורות לבעיות רפואיות כגון: ריפלוקס, מחלות נוירולוגיות, תסמונות ואיחור התפתחותי.
  • קשיים אצל התינוק במעבר מבקבוק או יניקה לאוכל מוצק.
  • הפרעה בגדילה או מצב תזונתי ירוד.
  • סירוב אכילה.
  • צמצום במגוון או בכמות המזון.
  • גמילה מהזנה חלופית (גסטרוסטומיה, זונדה וכו').
  • טיפול בקשיי אכילה שנובעים מהזנה חלופית. 
  • קשיי אכילה הקשורים לפגות.

ההערכה של הפרעות אכילה בגיל הרך כוללת בדיקה רפואית מעמיקה ותצפית בזמן אכילה והאכלה של התינוקות והילדים על ידי צוות המרפאה. ילדים מופנים לטיפולים שונים, כולל מעקב רפואי, הפנייה לרופאים מומחים, טיפולי אכילה אצל קלינאית תקשורת, טיפולים התפתחותיים, מעקב תזונאי, ייעוץ ולווי פסיכולוגי.

בי"ח אלי"ן מוביל את תחום הגמילות מהזנה חלופית ומופנים אליו תינוקות וילדים מכל רחבי הארץ. 

על מנת להגיע למרפאה יש לפנות לרופא ילדים/משפחה לקבלת הפניה. ניתן לפנות לקופת חולים לקבלת התחייבות עבור הביקור המרפאה. יש להצטייד בהפניה רפואית. לקביעת תור או שאלות בנושא התחייבויות, ניתן לפנות ליעל חלפון, מרכזת המראה לשיקום הפרעות אכילה בתינוקות וילדים, טלפון: 02-6494321 . יש למלא את טופס "שאלון להורים בנושא אכילה" המופיע מטה.

סרטון הדרכה

לשימושכם - הורים, סבים ומטפלים - סרטון הדרכה שהופק על ידי אלי"ן. צוות המומחים מתאר את אופן ההאכלה, המזונות שכדאי להכיר וההתנהגויות הצפויות בשעת ההאכלה אצל תינוקות וילדי הגיל הרך. בסרטון ההדרכה טיפים חשובים לעידוד האכילה וגם דרכי התמודדות עם התנגדות התינוק או הילד. שתפו את הסרטון עם כל מי שבאים במגע עם התינוק או הילד, וצפויים להאכיל אותו:

צוות המרפאה

דר' מורית בארי- רופאת ילדים

ג'ודי בלינדר- אדלקופ קלינאית תקשורת

אסתי שפסר- פסיכולוגית התפתחותית

דניאלה כהן- תזונאית

יעל חלפון- רכזת המרפאה

 

שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה