מרפאת בוטולינום

מרפאת בוטולינום

במסגרת הטיפולים במרפאתנו, אנו מבצעים טיפולים להפחתת מתח בשרירים על ידי הזרקת רעלן  בוטוליניום בשילוב עם גבסים. מטרת הזרקות אלה הינה להפחית את המתח השרירי ולאפשר לאחר מכן את העבודה לשיפור טווחי התנועה בעזרת פיזיותרפיה אינטנסיבית. טיפול זה אינו יעיל כאשר קיים קיצור (קונטרקטורה) של השריר המעורב.

השפעת הטוקסין מגיעה לשיאה מספר שבועות לאחר ההזרקה, ולא באופן מיידי.

ההזרקה נעשית תחת הרדמה מקומית, במסגרת מרפאה ייעודית. במקרים מסוימים ההזרקה נעשית גם תחת הנחיית בדיקת אולטרסאונד.

כ- 1-2 שבועות לאחר ההזרקה, כאשר השפעת החומר מתחילה, מונח גבס השומר על המנח הרצוי של המפרק למשך כ- 3 שבועות. בחלק הילדים, נעשה טיפול בסדרה של גבסים (כלומר צריך להגיע פעם בשבוע להחלפת הגבס). ההחלטה על גבס אחד או סדרת גבסים היא החלטה מקצועית של צוות המרפאה. אנו נדאג ליידע אתכם במועד ההזרקה האם יש צורך בגבס יחיד או סדרה.

לאחר כ- 3 שבועות, נסיר את הגבס במרפאות, ואז יתחיל תהליך הפיזיותרפיה האינטנסיבי, לשמר את הטווח שהושג. יש לוודא שתואם לכם תגבור פיזיותרפיה במסגרת הטיפולית הקבועה שלכם לתקופה שלאחר הורדת הגבס.

קיימת חשיבות מירבית לשיתוף הפעולה שלכם בטיפול זה, בעיקר לביצוע מתיחות באופן יומיומי בבית. הטיפול אינו יעיל ללא מתיחות קבועות לאורך זמן.

אם לילדכם יש סדים, אנא הביאו אותם אתכם לביקור במרפאת ההזרקה, וודאו עם צוות המרפאה האם הסד יתאים גם לאחר ההזרקה, או שיש צורך בביצוע תהליך החלפת/חידוש סד.

  • איך קובעים תור למרפאת בוטולינום?

לא ניתן לקבוע תור ישיר למרפאת בוטולינום, אלא יש צורך בהערכה לפני ההזרקה. תור ישיר למרפאה ניתן לקבוע רק אם קיבלתם את ההפניה לאחר בדיקה של אורתופד ילדים או אורתופד כף יד במסגרת אלי"ן. ניתן לתאם תור להערכה בטלפון  02-6494327

  • מה להביא למרפאת בוטולינום?

התחייבות להזרקה לפי הזימון שקיבלתם, סדים נוכחיים בהם הילד/ה משתמש/ת

  • מה עושים לאחר ההזרקה?

קובעים תור לגבס, במזכירות הפיזיותרפיה בקומה 2.

קובעים תגבור פיזיותרפיה במסגרת הקבועה

קובעים תור לביקורת חודשיים לאחר ההזרקה, או לפי ההמלצה שנכתבה במכתב הסיכום ביום ההזרקה.

שאלו אותנו:
02-6494222
הודעתך נשלחה בהצלחה